Myvet Betaglukan 98 % 200 mg + Vitamín C 30 tbl

Kód: 383624
Neohodnoceno
390 Kč 339 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
21.10.2021

-          přírodní produkt z hlívy ústřičné, na podporu imunity

-          obsahuje β-1,3/1,6-D-glukany nejvyšší čistoty – čistota v sušině nad 98%

-          biologická dostupnost zvýšena mikronizací = lepši využitelnost pro tělo

-          posílení imunitního systému – odolnost proti patogenům a stresu

-          s vitamínem C pro synergický / zdvojený účinek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • beta-glukan 98® 200 mg s vitamínem C je obsahem 200 mg pleuranu vhodná jako velmi silný přípravek pro modulaci imunitního systému dospívajících dětí s průměrnou hmotností 30-50 kg dávku 5-10 mg pleuranu na kg hmotnosti, která účinně moduluje imunitní systém především v době s velmi vysokou pravděpodobností ataku patogenními bakteriemi, viry nebo pro dlouhodobé užívání. Je vhodný i jako pokračovací dávka v obdobích odeznívajících epidemií.

"Současná tržní síť je doslova přesycena množstvím přípravků, posilujících imunitní systém, které se množí především v obdobích hrozící nákazy. O tom, jak atak nákazy náš organismus zvládne, rozhoduje zejména kondice našeho imunitního systému. Kromě známých způsobů pro posílení imunity (pohybová aktivita, zdravá strava, vitamín C) existuje také jeden vysoce spolehlivý postup, a tím je užívání beta-glukanů."

Je ovšem velmi důležité vědět, jaké beta-glukany vybrat, aby bylo jejich užití účinné. U beta-glukanů (ostatně stejně jako u většiny ostatních produktů) platí, že existují preparáty excelentní, průměrné i naprosto bezcenné. Bylo prokázáno, že základními předpoklady a podmínkami účinnosti beta-glukanů je jejich větvení, tj. množství a poloha vazebných míst, kterými se jednotlivé molekuly spojují do řetězce (ideální je rozmezí 0,2-0,3), dále velikost molekuly beta-glukanů a jejich čistota. 

Bylo prokázáno, že nedostatečně čisté preparáty, např. obsahující pouze sušenou a rozdrcenou hlívu ústřičnou, mají minimální (pokud vůbec nějakou) účinnost. Totéž platí i v případě kvasnic, které jsou velmi často používaným zdrojem beta-glukanů (zdrojem jsou nejčastěji kvasinky, jinak by bylo čisté droždí již dávno lékem. 

Proto musí být izolace beta-glukanů z primárního zdroje a jejich čištění nedílnou součástí účinného substrátu.

 

Složení

400 mg pleuranu ( β-1,3/1,6-D-glukanu izolovaného z hlívy ustřičné, mikronizovaného na velikost částic do 0,1 mm)

40 mg Vitamínu C (tj. 50% DDD), mikrokrystalicá celulóza, stearan horečnatý, želatinová tobolka rostliného původu.

 

Doporučené dávkování:

1-2 tobolky denně, nejlépe 30 min. před prvním denním jídlem.

 

Skladování: Skladujte s temnu při teplotě 15-25 °C, uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti  je 24 měsíců od data výroby, Obsah: 30 tobolek

 

Upozornění

Přípravek nenahrazuje pestrou stravu a nesmí jej užívat pacienti po transplantaci orgánů

Přípravek nemá žádné známé vedlejší účinky a je vhodný i pro deti od 3 let.

 

Jak se má tzv. „obyčejný člověk“ orientovat v široké nabídce beta-glukanů na trhu? Prvním vodítkem by měla být cena preparátu – značně složitá izolace a především čištění izolovaného surového substrátu potom tvoří i většinu ceny beta-glukanu. Proto mnohé levné přípravky nemají dostatečnou čistotu a tedy ani valný účinek. Stejně tak bychom se při koupi měli zajímat o to, zda je nebo není beta-glukan mikronizován. Ten mikronizovaný poskytuje lepší biologickou vstřebatelnost při perorálním podání a tím je i účinnější. S dalšími kritérii se již musíme spolehnout na serióznost výrobce.

Nejvýraznějším účinkem beta-glukanů je zesílení aktivity fagocytujících buněk, tj. buněk, pohlcujících organismu cizorodé látky – granulocytů, monocytů, makrofágů a dendritických buněk. Makrofágy jsou považovány za základní buňky, které hrají důležitou roli v obraně organismu proti bakteriím, virům, parazitům, nádorovým buňkám i proti chybně vytvořeným buňkám vlastním.

Je nutné zdůraznit, že beta-glukany byly označeny americkým Federálním úřadem pro léky (Federal Drug Administration, FDA) jako zcela „bezpečné látky“ – GRAS (Generally Recognized as Safe) – a doposud u nich nebyly pozorovány žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Závěrem je třeba uvést, že všechny beta-glukany z jakýchkoliv zdrojů nejsou a ani nikdy nebudou univerzálním lékem. Při souběžné kvalitní výživě však výrazně pomohou imunitnímu systému zvládat případné zdravotní obtíže při virových, bakteriálních, plísňových a parazitárních atacích nebo při snížené imunitě v důsledku vysokého zatížení stresem. Jen za těchto podmínek pomáhají kvalitní beta-glukany ve zdraví překonat dnešní dny všem - dětem i dospělým, stejně jako seniorům, kteří jsou tou nejohroženější skupinou.

"Na studiu beta-glukanů se podílíme již více než 15 let a nyní, v době pandemicky se šířící koronavirové nákazy jsme v naší společnosti ze zásob substrátu, které máme k dispozici, formulovali a MZd oznámili uvedení na trh přípravek beta-glukan 98® s vitamínem C, ve kterém jako beta-glukanovou složku používáme snad v Evropě nejčistší a nejúčinnější substrát – pleuran (b-1,3/1,6-D-glukan, izolovaný z hlívy ústřičné – Pleurotus ostreatus) s ideálním 3D větvením s rozsahem 0,25, jehož čistota je vyšší než 98 % (w/w) v sušině. Současně s čištěním je substrát mikronizován na velikost částic do 100 mm, čímž je usnadněna fragmentace beta-glukanů v makrofágu na ideální délku. Vyrábíme produkty s obsahem beta-glukanů v jedné tobolce 400 mg, 200 mg a 100 mg, které je možno kombinovat podle období, ve kterém se nacházíme. Optimum účinnosti pleuranu se pohybuje mezi 2-5 mg na 1 kg hmotnosti denně, proto nejsilnější 400 mg tobolky budeme užívat v období chřipkových epidemií a v případech nebezpečí vysokého ataku různými bakteriemi, viry nebo zmutovanými vlastními buňkami, naopak nejslabší dávka je vhodná pro osoby s nízkou hmotností a pro dobu udržování imunitního systému v dobré kondici. Nejvyšší vstřebatelnost přípravku po perorálním užití zaručíte jeho příjmem na lačno, nejlépe cca 30 min. před prvním denním jídlem. Při příjmu 2 tobolek denně pak 1. tobolku před prvním ranním jídlem a 2. tobolku cca 30 min. před večeří."

Kyselina askorbová v množství 40 mg (tj. 50 % doporučené denní dávky) je do přípravku přidána pro její synergický účinek s beta-glukany.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny s Minerály
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: